چای و دمنوش از محبوب‌ترین نوشیدنی‌ها در فرهنگ‌های مختلف هستند. جدیداً بسیاری از تولیدکننده‌ها شروع به ساختن برند چای و دمنوش خودشان کرده‌اند. برای شروع کسب‌وکار چای و دمنوش باید عوامل زیادی را در نظر گرفت مثلاً چه طعمی را تولید کرد یا چگونه چای را قیمت‌گذاری کرد اما مهم‌ترین چیزی که باید در نظر گرفت بسته بندی چای و دمنوش است. در بسته بندی چای و دمنوش مثل هر ماده غذایی دیگر باید دقت زیادی به خرج داد.

نوع بسته بندی باید به طرزی باشد که یا محتویات داخل بسته مشخص باشد، یا تصویر محصول روی بسته بندی کشیده شده باشد. نوع بسته بندی باید سبک و کم جا باشد. لذا این محصولات عموما در سفر یا محل کار یا حتی در منزل مورد استفاده قرار می گیرند، به دلیل تعدد و تنوع محصولی که دارند، نباید جا گیر و سنگین باشند. طرح و شکل بسته بندی دمنوش و چای می تواند خیلی ساده و مربع یا مستطیلی شکل باشد، اما برای این که بتوانید در کمتر از 7 ثانیه نظر مشتری را جلب کنید و مشتری محصول شما را از قفسه مواد خوراکی بردارد، باید طرح و شکل جالب تری به بسته بندی محصول تان بدهید.

اگر محصول شما ترکیبی از چند گیاه یا چند اسانس است، حتما آن را روی بسته بندی محصول قید کنید. روش مصرف و زمان مورد استفاده و تاریخ انقضای محصول را حتما درج کنید. بهتر است روی بسته بندی شکل گیاهانی که از آن دمنوش یا چای کیسه ای استفاده شده را بنویسید. این کار باعث می شود مخاطب دید بهتری نسبت به محصول پیدا کند و حتی بدون خواندن اسامی، ترکیبات را متوجه شود. سایر عوامل مانند لوگو و شعار شرکت یا خواص محصول بستگی به خود شما داردت اما خیلی بسته بندی را شلوغ نکنید تا مخاطب دچار سردرگمی شود.

طراحی و برندینگ بسته بندی چای و دمنوش

یکی عوامل مهم در بسته بندی چای انتخاب طراحی مناسب است. لوگو و اسم برند حتماً باید روی جعبه چای یا پاکت چای دیده شود. هر شرکتی باید به بسته بندی محصول به‌عنوان ابزاری برای تبلیغات برند نگاه کند و این قانون برای تولیدکننده‌های چای هم صدق می‌کند. استفاده از پاکت پنجره دار برای بسته بندی چای شکسته یا دمنوش انتخاب مناسبی است زیرا خریدار می‌تواند کیفیت چای را ببینید. برای بسته بندی تی بگ یا چای کیسه ای طرح و رنگ پاکت های بسته بندی بسیار مهم است. انتخاب شرکت بسته بندی و چاپخانه ای که بتواند هر طرح و رنگی را باکیفیت بالا و بدون محدودیت چاپ کند اهمیت زیادی دارد زیرا بسته بندی چای مهم‌ترین عامل فروش چای در کسب‌وکارهای جدید است.

اندازه و سایز بسته بندی چای

انتخاب سایز و اندازه بسته بندی چای بسیار مهم است. شرکت‌های تولیدکننده چای باید مطمئن شوند که اندازه پاکت چای مناسب باشد. پاکت باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد که توجه خریداران را جلب کند. قبل از انتخاب شرکت بسته بندی حتماً مطمئن شوید که پاکت بسته بندی موردنظرتان را در سایزهای مختلف تولید می‌کنند. انتخاب بسته بندی چای و دمنوش مناسب کار راحتی نیست برای همین تولیدکننده‌های چای و دمنوش از افراد باتجربه در این زمینه کمک می‌گیرند مخصوصاً افراد تازه‌وارد در صنعت چای بهتر است از شرکت‌های بسته بندی و چاپ باتجربه استفاده کنند تا اشتباه هزینه بری در این بازار رقابتی نکنند. بسته بندی چای باید از برگ چای در برابر رطوبت، گرما، نور خورشید و قارچ محافظت کند و همچنین باعث تغییر طعم چای نشود.

 

اندازه و سایز بسته بندی چای

انتخاب سایز و اندازه بسته بندی چای بسیار مهم است. شرکت‌های تولیدکننده چای باید مطمئن شوند که اندازه پاکت چای مناسب باشد. پاکت باید به‌اندازه‌ای بزرگ باشد که توجه خریداران را جلب کند.

قبل از انتخاب شرکت بسته بندی حتماً مطمئن شوید که پاکت بسته بندی موردنظرتان را در سایزهای مختلف تولید می‌کنند. انتخاب بسته بندی چای و دمنوش مناسب کار راحتی نیست برای همین تولیدکننده‌های چای و دمنوش از افراد باتجربه در این زمینه کمک می‌گیرند؛ مخصوصاً افراد تازه‌وارد در صنعت چای بهتر است از شرکت‌های بسته بندی و چاپ باتجربه استفاده کنند تا اشتباه هزینه بری در این بازار رقابتی نکنند.  

نگهداری چای بسیار مهم است

وقتی شرکت‌ها چای خالص، چای برگی یا چای شکسته تولید می‌کنند، خریداران می‌توانند طعم، عطر و رنگ چای را بر اساس سلیقه‌ی خودشان تنظیم کنند. بسته بندی چای باید از برگ چای در برابر رطوبت، گرما، نور خورشید و قارچ محافظت کند و همچنین باعث تغییر طعم چای نشود.